ТБ стигма в Україні: зустріч експертів

15 та 16 вересня у Києві відбулись фокус-групи в рамках проєкту “Оцінювання стигми, асоційованої з туберкульозом, в Україні”.

Проєкт реалізує Європейський інститут політики громадського здоров’я у партнерстві з БО «100% життя» за підтримки Центру громадського здоров’я МОЗ України.

В обговореннях взяли участь експерти національних та міжнародних організацій, чия діяльність спрямована на захист прав людини та протидію соціально небезпечним захворюванням – зокрема, TBpeopleUkraine, Української Гельсінської спілки з прав людини, PATH, Офісу Омбудсмана України, БО «100% життя» та ін.

Під час зустрічей у Києві учасники фокус-груп обговорювали політики та законодавство стосовно кожного з семи основних прав людини, пов’язаних з туберкульозом, використовуючи інструмент Stigma Assessment (Оцінка стигми). Даний інструмент, розроблений Stop TB Partnership, дозволяє розширити розуміння стигми щодо пацієнтів з туберкульозом, членів їхніх родин та медичних працівників, визначати її масштаби в конкретних умовах або цільових групах та відстежувати зміни в стигматизації з плином часу.

Дослідження “Оцінювання стигми, асоційованої з туберкульозом, в Україні” – це перше дослідження індексу стигми в країнах регіону Східної Європи та Центральної Азії (СЄЦА). Воно має на меті визначити пов’язані зі стигмою бар’єри доступу до послуг з лікування та профілактики ТБ, сформувати алгоритм подолання цих бар’єрів через зміни в державній або регіональній політиці, а також надати пропозиції щодо нових форм роботи для забезпечення ефективного надання ТБ-послуг в Україні.

Догори