Тренер майстер-класу «Стандарт лікування вірусного гепатиту С» – проф. Ігор Зайцев (д.мед.н., професор кафедри терапії, інфекційних хвороб та дерматовенерології ПДО НМУ ім. О.О. Богомольця) – допоміг учасникам ґрунтовно розібрати:
- Розширені та структуровані показання до скринінгу на гепатит С.
- Чи є сенс використовувати для скринінгу визначення anti-HCV IgG методом WB.
- Гепатит С: гострий чи хронічний. Наскільки надійні скринінгові тести при гострому гепатиті?
- Якою повинна бути тривалість противірусної терапії гострого гепатиту С?
- Що значить та що робити якщо генотип вірусу не визначається? Що робити, якщо визначено генотип вірусу, але не вдалося визначити його субтип?
- Як провести обстеження хворого до початку лікування противірусними препаратами? Коли визначення фіброзу за допомогою Fib-4 або APRI є недостатнім?
- Кому не можна призначати лікування за спрощеною схемою?
- Чи варто проводити тести на мутації вірусу після невдалого лікування ППД та як правильно інтерпретувати та використовувати результати тесту?
- Які існують обмеження для противірусного лікування хворих з декомпенсованим цирозом печінки і що буде, якщо ними нехтувати?
- Як поводитися, якщо хворий пропустив 20 днів поспіль прийому противірусних препаратів? Відновити лікування або почати знову?
- Чи можна не призначати терапію носію вірусу гепатиту В при лікуванні у нього гепатиту С?
Після лекції учасники отримали від лектора відповіді на запитання, що стосувалися їхньої клінічної практики, та пройшли підсумкове тестування, за результатами якого мали змогу отримати 10 балів БПР (за умови ≥70% правильних відповідей).
Дякуємо всім учасникам за активність та професійний інтерес! Сподіваємось, що ця зустріч була для вас корисною та надихаючою.
Слідкуйте за нашими оновленнями в розділі “БПР”: попереду ще багато корисних подій для медичної спільноти. Приєднуйтесь!
Проведення майстер-класу стало можливим завдяки проєкту «Оцінка спрощеної моделі інтегрованого лікування вірусного гепатиту С в медичних закладах, що надають ПТАО в Україні», який фінансує фонд «Ініціатива партнерства Західної та Східної Європи з ВІЛ, вірусних гепатитів та туберкульозу» (WEEPI – The Western-Eastern European Partnership Initiative on HIV, Viral Hepatitis and TB) та реалізує Український інститут політики громадського здоров’я при навчальній колаборації з Європейським інститутом політики громадського здоров’я та Центром громадського здоров’я МОЗ України.