5 липня в місті Києві відбулася координаційна зустріч мережі просторів психосоціальної підтримки «Дбаю про себе». Захід зібрав учасників з різних куточків України для обговорення першого досвіду, подальшого розвитку та колаборації на шляху до розбудови системи послуг з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.
Зустріч відкрила керівниця напрямку психічного здоров’я проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» Марта Мельник. Вона презентувала основні напрямки діяльності Проєкту, його здобутки та перспективи розвитку.
Команди просторів психосоціальної підтримки «Дбаю про себе», які розпочали роботу у березні-квітні поточного року, поділились напрацьованим за час роботи успішним досвідом, викликами та бар’єрами, з якими вони зіткнулись, та планами на майбутнє із новими командами громад, де такі простори відкриваються найближчим часом. Учасники мали змогу дізнатися більше про діяльність просторів, міжсекторальну співпрацю, охоплення та попит на послуги з психічного здоров’я.
Для посилення спроможності просторів у наданні послуг психосоціальної підтримки, Проєкт забезпечив проведення телемосту із паралельним заходом, а саме з установчою зустріччю партнерських неурядових організацій, які отримали підтримку Проєкту в сфері турботи про психічне здоров’я. Очікується, що телеміст стане початком довготривалої співпраці просторів «Дбаю про себе» та цих організацій.
Під час телемосту Ольга Горбаньова, експертка з психічного здоров’я Координаційного центру КМУ, представила огляд планів та пріоритетів Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.
Крім цього, учасники мали можливість взяти участь в панельній дискусії на тему надання послуг з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки ветеранам. Серед учасників обговорення були представники ГО «Ресурсний центр «Лісова Поляна» (Леся Бондаренко), ГО «Простір Можливостей» (Оксана Коляда) та ГО «Повернись до мирного життя» (Андрій Семенов). Модератором дискусії виступила Тетяна Кірьязова, радниця з психічного здоров’я Проєкту.
Лариса Курашина, фахівчиня з комунікацій Проєкту, провела сесію про важливість правильної і етичної комунікації та ефективних методів донесення інформації про роботу просторів.
Зустріч завершилася захопливою дискусією учасників про те, як говорити про психічне здоров’я та як інтегрувати травмаінформований підхід в роботу фахівців просторів.
Підбиваючи підсумки, учасники зустрічі підкреслили важливість подібних заходів для розвитку мережі просторів «Дбаю про себе» шляхом обміну досвідом, налагодження нових контактів, планування розвитку системи з психічного здоров’я на рівні громад.