Зустріч спільноти практиків програми СЕТА

Фахівці програми СЕТА зустрілися у Києві для обміну досвідом річної роботи з надання психологічної підтримки українцям, які переживають стрес внаслідок війни.

Майже рік тому 40 надавачів психосоціальних послуг з фокусних громад і партнерських організацій проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» пройшли тренінг і згодом сертифікувались за навчальною програмою СЕТА (The Common Elements Treatment Approach – Трансдіагностичний терапевтичний підхід на основі спільних елементів). Вони опанували навички надання психологічної підтримки людям, які зазнають негативного психоемоційного впливу внаслідок війни.

Навчені фахівці протягом року за підтримки тренерів надавали психологічну допомогу мешканцям своїх громад. Завдяки їхній роботі більш ніж 230 людей з тривожними та депресивними станами, посттравматичними розладами, залежностями пройшли від 5 до 13 сесій для подолання стресових симптомів.

Бажання практикуючих фахівців обмінюватися досвідом з колегами та розвиватися у своїй справі призвело до створення спільноти практиків програми СЕТА, і 07 червня 2024 р. у Києві відбулась перша зустріч нової спільноти. До заходу долучились тренери Центру психічного здоров’я та психосоціального супроводу Національного Університету «Києво-Могилянська Академія» (НаУКМА).

Під час зустрічі учасники розбирали практичні психологічні кейси, виконували фасилітаційні вправи, а також у форматі воркшопів опрацьовували інструменти ведення клієнтів з вікарною травмою й з панічними та тривожними атаками. Наприкінці заходу фахівці отримали сертифікати, які підтверджують рік плідної роботи.

Попереду нові виклики, тож працюємо далі!

Догори