Розпочинаємо навчання медичних працівників первинної ланки за програмою клінічного ведення психічних розладів mhGAP

Нещодавно команда проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я в Україні» почала активно впроваджувати тренінги з клінічного ведення психічних розладів за програмою mhGAP для лікарів первинної медичної ланки (сімейних лікарів, педіатрів, лікарів-терапевтів) та медичних сестер/братів.

Програма mhGAP (Mental Health Gap Action Programme) – це глобальна флагманська програма ВООЗ, спрямована на підвищення доступу до послуг з охорони психічного здоров’я шляхом залучення неспеціалізованих із психічного здоров’я кадрів до надання допомоги людям з психічними розладами.

Метою навчання медичних фахівців є формування знань, вмінь та ключових компетенцій з надання у майбутньому допомоги людям із поширеними психічними розладами – депресією, тривогою, посттравматичним стресовим розладом, суїцидальною поведінкою, розладами, пов’язаними зі вживанням психоактивних речовин, тощо.

У першій половині лютого п’ятиденні тренінги пройшли в Івано-Франківську та у місті Сторожинець Чернівецької області: 19 медичних працівників з Лисецької і Косівскої громади та 28 – зі Сторожинецької громади успішно завершили навчання та отримали сертифікати.

Цього тижня  тренінги паралельно проводились для 60 медичних працівників з 4 громад у Вінниці та Одесі. Їхніми учасниками були лікарі первинної ланки та медичні сестри Жмеринської та Могилів-Подільської міських територіальних громад Вінницької області; Маяківської та Роздільнянської міських територіальних громад Одеської області.

Під час навчання працівники закладів ПМД дізналися, зокрема, про:

  • поняття та види психічних розладів,
  • як пов’язані фізичні та психічні розлади,
  • подолання прогалини в охороні психічного здоров’я,
  • організацію оптимального поєднання послуг у сфері психічного здоров’я,
  • побудову ефективної комунікації з пацієнтом,
  • виявлення та ведення ПНПР-розладів за протоколами mhGAP.

Проєкт «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» фінансується американським народом через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується організацією Pact у партнерстві зі Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров’я (Swiss TPH), Оверсіз Стратіджик Консалтінг (OSC), Європейським інститутом політики громадського здоров’я (ЄІПГЗ) та за участю Шкіл громадського здоров’я Університету Темпл, Університету Дрексель та Федерацї охорони здоров’я Філадельфії (Temple/Drexel/ HFP), а також громадської спілки «Коаліція за вакцинацію». 

Більше фото:

Догори