Моделі поведінки ЛЖВ та ЛВНІ: звіт за результатами дослідження

Опубліковано звіт за авторством наших фахівців, присвячений результатам якісного дослідження поведінки людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, та поведінки людей, які вживають наркотики ін’єкційно, з урахуванням змін сучасної наркосцени.

Дослідження виконувалось ТОВ «Європейський інститут політики громадського здоров’я» на замовлення МБФ «Альянс громадського здоров’я».

За результатами глибинних інтерв’ю з ЛВНІ та їхніми партнерами, лікарями та соціальними працівниками дослідники описують моделі поведінки, що стимулюють або перешкоджають ЛЖВ з груп найвищого ризику практикувати безпечну сексуальну та ін’єкційну поведінку задля профілактики передачі ВІЛ. 

Автори окремо зосереджуються на змінах сучасної наркосцени – в Україні поширюється вживання стимуляторів та нових психоактивних речовин. Споживачі синтетичних ПАР часто не асоціюють себе зі «споживачами», не вбачають для себе ризиків і майже не охоплені профілактичними послугами. 

Дослідники надають рекомендації для розробки нових комунікаційних кампаній щодо ЛВНІ: потрібно виходити за рамки традиційних методів і задіяти всі доступні канали інформування, щоб надавати ЛВНІ актуальну інформацію про послуги зрозумілою для них мовою, із залученням ЛВІН, які користуються послугами ВІЛ-сервісних організацій.

Кірьязова Т., Чернова О., Корнілова М. Якісне дослідження поведінки людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом. Поведінка людей, які вживають наркотики ін’єкційним шляхом. Альянс громадського здоров’я, 2021 (UA)

 

Догори